Otázky a odpovědi

1) Jsou to původní vozy?
Ano. Toto jsou původní vozy z 20. let minulého století, doby největšího rozkvětu luxusního cestování vlakem. Původní design a marketerie byly restaurovány umělci do nejmenšího detailu. V roce 1982 bylo dokončeno restaurování vozů a náklady se pohybovaly kolem 11 mil. liber, což je asi 500 mil. korun. Nejenže vlaku byla vrácena jeho bývalá krása a sláva, ale rovněž se zvýšila bezpečnost cestujících.

2) Kolik stojí cesta Venice Simplon-Orient-Expressem?
Prosím, klikněte na bod "Ceník" . Uvedené ceny jsou v GBP a jsou vždy za jednu osobu, která sdílí dvoulůžkovou kabinu s další osobou.

3) Musím si zakoupit celou trasu, např. z Londýna do Benátek?
Ne. Venice Simplon- Orient-Express staví v Paříži, Zurichu, Buchsu, Innsbrucku .  Např. můžete jet z Londýna do Paříže, z Paříže do Benátek, z Innsbrucku do Londýna atd. Totéž je možné i na ostatních trasách. Prosím, klikněte na bod "Ceník" a bod "Odjezdy".

4) Jak se dostanu přes kanál La Manche?
Klienti, kteří cestují z/do Londýna, jsou z/do Folkestonu přepraveni krásnými vozy vlaku British Pullman. Pohodlí cestujících je prvořadé, z tohoto důvodu je přeprava přes kanál La Manche zařízena luxusními autobusy Eurotunelem. Naše hostesky jsou vám stále k dispozici.

5) Jak dlouho trvá cesta?
Tradiční cesta mezi Londýnem a Benátkami trvá 31 hodin, tedy necelé dva dny s jednou nocí na palubě vlaku. Měří 1715 km. Cesta z Prahy do Paříže trvá 20 hodin s jednou nocí ve vlaku. Pro další informace prosím kontaktujte zástupce VSOE, viz bod "Kontakt".

6) Kdy jezdí Venice Simplon-Orient-Express?
Jezdí od března do listopadu. Pro úplné informace viz bod "Odjezdy".

7) Kam jezdí Venice Simplon- Orient-Express?
Venice Simplon-Orient-Express jezdí mezi Londýnem/Paříží a kontinentální Evropou. Nejčastější trasou je trasa Londýn - Paříž - Benátky nebo z Benátek přes Paříž do Londýna. Další trasy vedou např. z  z Benátek do Vídně, Prahy a Budapešti a z Paříže do Istanbulu a z Istanbulu do Benátek.

8) Jsou všechna jídla v ceně jízdenky?
Ano. Jídla table d'hote jsou v ceně jízdenky. Kontinentální snídaně a odpolední čaj jsou servírovány do kabiny, zatímco na obědě a večeři si pochutnáte v nádherných restauračních vozech. Skvělá jídla a bezchybná obsluha jsou součástí Vašich zážitků při cestě VSOE. K obědu i večeři si rovněž můžete objednat jídla a la carte a do kabiny si můžete 24 hodin objednávat lehké občerstvení. Za to vše se již ale platí a to při objednávce. 
Cestující odjíždějící British Pullmanem z Londýna dostanou oběd spolu se sklenkou šampaňského a malou lahví vína. Cestující, kteří končí svou cestu v Londýně, dostanou odpolední čaj.

9) Jsou v ceně nápoje?
Cestující odjíždějící z Londýna dostanou v British Pullmanu oběd spolu se sklenkou šampaňského a malou lahví vína. Na palubě kontinentálního vlaku (VSOE) nápoje v ceně nejsou.

10) Mohu mít speciální požadavky ohledně jídla?
Uděláme co je v našich silách, abychom vyšli vstříc Vašim požadavkům, jako např. vegetarián, vegan atd., pokud bude takovýto požadavek vznesen v době rezervace cesty. Pokud tomu tak není, náš chef a jeho tým se bude snažit Vám připravit vhodné jídlo ze surovin dostupných na palubě. Bohužel však nejsme schopni vyhovět požadavkům vyžadujícím přísné náboženské postupy v přípravě jídla.

11) Dává se personálu spropitné?
To je zcela na Vašem uvážení.

12) Mohou VSOE cestovat děti?
Ano, v jakémkoli věku.

13) Je možné, aby VSOE cestovali tělesně postižení lidé?
Ano, osoby s lehčími potížemi při chůzi by ale měly být doprovázeny dalším spolucestujícím bez zdravotních potíží. Bohužel rozměry vlaku nejsou vhodné pro kolečkové křeslo. Pokud budete mít zvláštní požadavky, prosím informujte cestovní kancelář, která Vám cestu VSOE  zařizuje.

14) Jak vypadá moje kabina?
Ve Venice Simplon-Orient-Expressu cestující automaticky dostanou svou vlastní kabinu, která svou výzdobou (dřevěná marketerie, mosazné kování z 20. let minulého století) Vás okamžitě vtáhne do dávných dob. Pro další detaily viz bod "Ubytování".

15) Je v kabině dostatek místa pro všechna zavazadla?
Ne, pravděpodobně není. Doporučujeme Vám, abyste si do kabiny vzali jeden nebo dva menší kufry, kde budete mít zabaleno vše, co budete potřebovat při své cestě vlakem. Všechna další zavazadla budou uložena v bagážním voze a nebude k nim po celou cestu přístup až do Vaší cílové stanice.

16) Jaké oblečení si vzít na cestu Venice Simplon-Orient-Expressem?
Ve VSOE  můžete spojit historický dekor a atmosféru vlaku a přizpůsobit tomu i své oblečení. Večeře Vám dává jedinečnou příležitost obléci se ve stylu dávných časů 20. a 30. let minulého století. K večeři si muži obvykle obléknou smoking a ženy večerní šaty. Jako minimální požadavek s ohledem na Vaše spolucestující by měli muži mít alespoň tmavý oblek a kravatu a ekvivalent pro dámy. Během dne je pravidlem neformální, elegantní oblečení. Např. k obědu by si pánové měli obléci sako a kravatu. Jeans, kraťasy a trička nejsou přípustné.

17) Jsou ve VSOE sprchy?
Ne. Jelikož jsou to původní vozy z 20. let minulého století, proto tedy nemají moderní vybavení jako jsou např. sprchy. Každá kabina má malou koupelnu s teplou a studenou vodou.

18) Jakou měnu budu potřebovat ve VSOE?
Ceny v eurech, doporučujeme cestujícím, aby u sebe měli tuto měnu. Jinak přijímáme ostatní hlavní měny, rovněž cestovní šeky a hlavní kreditní karty (Visa, Mastercard, American Express, Diners Club a JCB). Kurzovní lístek je k dispozici v Barovém voze.

19) Mohu ve VSOE  kouřit?
S ohledem na své spolucestující a na přísná pravidla Itálie a ostatních evropských zemí, není již kouření povoleno v barovém a restauračních vozech a také na veřejných místech, jako chodba.

20) Jaké služby mohu ve VSOE očekávat?
Stručně - oddané a dokonalé. Váš kabinový steward zodpovídá za celý vůz. Je neustále k dispozici a můžete ho zvonkem ze své kabiny kdykoliv přivolat. Během cesty se postará o pasové záležitosti, přemění denní úpravu kabiny v útulnou ložničku, bude Vám servírovat snídani, odpolední čaj a další občerstvení, pokud si budete přát. Maitre D' přijde do Vaší kabiny, abyste si u něj mohli rezervovat místa a čas k obědu a večeři. Ředitel vlaku je Vám k dispozici po celou cestu ohledně jakéhokoli dotazu.

21) Jakými jazyky hovoří personál vlaku?
Většina stewardů  hovoří francouzsky, anglicky a italsky, ale i německy.

22) Mohu ve vlaku koupit dárky a suvenýry?
Ano. Exkluzivní kolekce Venice Simplon-Orient-Express obsahuje širokou nabídku dárků, např. hedvábné šátky a kravaty, exkluzivní zavazadla, šperky, kožené pásky a šperkovnice. Dárky menších rozměrů jsou k dispozici ke koupi ve vlaku, ty větší lze objednat přes náš katalog. Pro další informace kontaktujte zástupce VSOE.

23) Budu potřebovat pojištění na cestu?
Tak jako i u jiných cest do zahraničí je vhodné, abyste pojistili nejen sebe, ale i svá zavazadla. VSOE pojišťuje pouze občany UK a tedy nenese žádnou zodpovědnost za případné újmy a ztráty.

24) Můžete zařídit letenky a hotely?
Ano. Kontaktujte, prosím, zástupce VSOE.