Paříž - Istanbul

« Zpět na seznam všech tras

Tato cesta se koná pouze jedenkrát za rok, je omezena  pro 100 cestujících a proto je třeba ji objednávat s velkým časovým předstihem

Čtvrtek

Check-in na nádraží Gare de L´Est v Paříži. 20 minut před odjezdem nastupte do bílomodrých vozů Wagons-Lits Venice Simplon-Orient-Expressu. Steward Vám přinese Afternoon tea do Vaší kabiny.
Večeře a přenocování ve vlaku.

Pátek

Váš steward Vám bude servírovat snídani do kabiny. Později Vás čeká oběd v jednom z nádherných restauračních vozů. V odpoledních hodinách příjezd do Budapešti a transfer do luxusního  hotelu.Večeře a přenocování v Budapešti

Sobota

Snídaně v hotelu. Prohlídka města s průvodcem a oběd v místní restauraci. K večeru odjezd VSOE. Večeře a přenocování ve vlaku, který míří do Rumunska.

Neděle

Snídaně ve vlaku. Příjezd do horského města Sinaia. Návštěva krásného zámku Peleš, letního sídla bývalého krále Karla. Tento zámek byl také navštíven prvními cestujícími Orient-Expressu v roce 1883. Odjezd do Bukurešti. Transfer do hotelu Athenée Palace Hilton, kde na Vás čeká pozdní oběd následovaný krátkou prohlídkou města. Večeře a přenocování v Bukurešti.

Pondělí

Snídaně v hotelu a odjezd VSOE z Bukurešti směr Bulharsko  Oběd ve vlaku.  Poslední večeře v Orient-Expressu.

Úterý

Snídaně a oběd ve vlaku, odpoledne příjezd do Istanbulu. Konec jedinečné cesty sedmi zeměmi a kulturami.

Časový rozvrh

Den   Příjezd Odjezd
Čtvrtek Paříž (Gare de l´Est) - 15:22
Pátek Budapešť (Nyugati Station) 16:00 -
Sobota Budapešť (Nyugati Station) - 18:25
Neděle Sinaia 8:45 11:15
  Bukurešť (Baneasa Station) 14:00 -
Pondělí Bukurešť (Baneasa Station) - 9:00
Úterý Istanbul (Sirkeci Station) 15:30 -

Časy jsou místní a budou upřesněny.