Istanbul - Paříž

« Zpět na seznam všech tras

 

Tato cesta  se koná jen jednou v roce a je omezena pouze pro 100 cestujících. Proto je potřeba ji objednávat s velkým časovým předstihem

Čtvrtek

Check-in na nádraží Sirkeci Station v Istanbulu. 20 minut před odjezdem nastupte do bílomodrých vozů Wagon-Lits Venice Simplon-Orient-Expressu. Večeře a přenocování ve vlaku.

Pátek

Váš steward Vám bude servírovat snídani do kabiny. Poté v jednom z restauračních vozů Vám bude podáván vynikající brunch.Příjezd do Bukurešti, krátká prohlídka města a ubytování v hotelu Athenée Palace Hilton. Večeře v hotelu.

Sobota

Snídaně v hotelu. Odjezd v dopoledních hodinách Orient-Expressem na krátkou cestu do horského města Sinaia. Během cesty je podáván brunch . Pak navštívíte zámek Peleš, letní sídlo bývalého krále Karla. Tento krásný zámek byl také navštíven prvními cestujícími Orient-Expressu v roce 1883. Odpoledne návrat do vlaku. Večeře a přenocování ve vlaku.

Neděle

V dopoledních hodinách příjezd do Budapešti. Prohlídka města a oběd v místní restauraci.Večeře a  ubytování v Budapešti.

Pondělí

Dopoledne odjezd z Budapešti. Oběd je podáván cestou k k jezeru Balaton.. Odpoledne zastávka u Balatonu. Poslední večeře a noc ve Venice Simplon- Orient-Expressu.

Úterý

Během cesty do Francie je podáván vynikající oběd. V odpoledních hodinách VSOE přijíždí do Paříže na nádraží Gare de L´Est, kde Vaše cesta končí.

.

Časový rozvrh

Den   Příjezd Odjezd
Čtvrtek Istanbul (Sirkeci Station) - 16:30
Pátek Bukurešť (Baneasa Station) 13:50 -
Sobota Bukurešť (Baneasa Station) - 10:50
Neděle Budapešť (Nyugati Station) 9:50 -
Pondělí Budapešť (Nyugati Station) - 10:20
Úterý Paříž Gare de L´Est 15:00 -

Časy jsou místní a budou upřesněny.