Fakta

Společnost BELMOND  používá při cestách Evropou dva zvláštní vlaky:

Venice Simplon-Orient-Express - nádherné původní vozy Wagons-Lits, jezdící na několika trasách, např. Benátky - Innsbruck - Paříž - Calais nebo Benátky - Vídeň - Praha - Paříž - Calais a další.

Souprava:
17 rekonstruovaných původních vozů
3 restaurační vozy: LALIQUE - 36 míst, ETOILE DU NORD - 34 míst, CHINOISE - 36 míst
1 barový vůz
9 lůžkových vozů s 9 dvoulůžkovými kabinami
2 lůžkové vozy se 7 jednolůžkovými a 3 dvoulůžkovými kabinami
2 služební / bagážní vozy

Restaurační a barové vozy jsou umístěny uprostřed soupravy a z obou stran jsou pak umístěny lůžkové vozy. Písmeno a číslo např. B5 označují vůz a číslo kabiny.

Statistika:
délka - 401 m (+ 2 lokomotivy, každá 50 m) = 0,5 km
váha - 944 tun (+ lokomotivy 360 tun)
rychlost - průměrná rychlost je 72 km/h, maximální rychlost je 140 km/h
kapacita - 188 cestujících

Kabiny:
jednolůžková
dvoulůžková
apartmá – dvě propojené kabiny
WC se nacházejí buď na jednom nebo na obou koncích každého lůžkového vozu.

Každá kabina má malou koupelnu s umyvadlem, teplou a studenou vodou, ručníky a zásuvku na 230/115 V na holicí strojky. Vedle dveří každé kabiny je vypínač hlavního osvětlení a malých lampiček a zvonek na stewarda. Některé kabiny mají trezor. Dále se v kabině nachází župan, trepky, voda v láhvi, VSOE dopisní papír a časopis Orient-Express Magazine.

Stravování:
Venice Simplon-Orient-Express je od roku 1986 čestným členem Relais § Chateau. Jídla table d'hote jsou v ceně jízdenky. Odpolední čaj a snídaně jsou servírovány stewardem do kabiny. Oběd, večeře a brunch jsou podávány v restauračních vozech. Nápoje a objednávky a la carte nejsou v ceně.

Posádka:
Tvoří ji 40 členů - ředitel vlaku, francouzský šéfkuchař, italští číšníci, angličtí a francouzští stewardi a pomocný personál.

Oblečení:
Historický dekor a atmosféra Orient-Expressu Vám dávají možnost obléci se ve stylu 20. a 30. let, zvláště k večeři. Pro pány je nutností alespoň tmavý  oblek a kravata, popř. smoking, pro ženy pak patřičný ekvivalent. Během dne se vyžaduje elegantní oblečení. V žádném případě nejsou dovoleny jeansy, kraťasy a trička.

Boutique:
Exkluzivní kolekce VSOE nabízí množství krásných značkových dárků.

Cestující:
Každou sezonu celkem 18 000.
Během roku cestuje Orient-Expressem přes 27 různých národností. Téměř polovina všech cestujících cestuje VSOE, aby oslavila nějaké významné výročí (svatby, narozeniny apod.).

British Pullman

Souprava:
Maximum je 11 salonních vozů a 2 zavazadlové. Každý z nich má své jméno, výzdobu a historii. Např. vůz Minerva je v Edwardském stylu, vůz Zena byl použit pro natáčení filmu "Agatha" o Agathe Christie v roce 1976.

Statistika:
délka - 200 m (+ lokomotiva 25 m)
váha - 408 tun (+ lokomotiva 70 tun)
kapacita - 212 cestujících

Uspořádání sedadel:
Každý vůz pojme buď 20, 24 nebo 26 osob a to v buď v "kupé" (malá apartmá pro 4 osoby) nebo většinou u stolů pro 2 osoby. Místa jsou označena názvem vozu a číslem místa, např. Cygnus 20.