The Whisky Journey

« Zpět na seznam všech tras

Popis cesty:

Den 1: Vlak odjíždí z nádraží Waverly Station v Edinburghu a míří na sever k Firth of Forth přes nádherný most Forth Railway Bridge.
Když budete projíždět bývalým královstvím Kingdom of Five, bude Vám servírován "Afternoon Tea". Sklenička whisky a úvod do její historie Vám zpříjemní chvíle během cesty. Vlak jede po východním pobřeží, projíždí Carnoustie, Arbroath a Aberdeen a přijíždíte do města trhů Keith. Město se nachází v srdci oblasti Speyside, známé výrobou whisky.
Po neformální večeři můžete relaxovat ve Vyhlídkovém voze při hudbě skotských muzikantů.

Den 2: Ráno odjíždí vlak z Keith a míří na západ k Inverness, hlavním městě Vysočiny Highlands.
Vystupte v Muir of Ord, kde navšívíte destilerii Glen Ord Distillery, jednu z nejstarších ve Skotsku. Zde proběhne ochutnávka s přednáškou. Budete moci ochutnat i 12 letou whisky Singleton of Glen Ord.
Vrátíte se do vlaku, kde Vám bude podáván pozdní oběd. Cesta směřuje do Kyle of Lochalsh, které se nachází v jedné z nejkrásnějších oblastí Británie. Cestou budete projíždět kolem Loch Luichart a Torridon Mountains, přes Achnasheen a pak dolů k Strathcarron. Dále vlak pojede kolem jezera Loch Carron přes Attadale, Stromeferry a Duncraig.
V Plocktonu vystoupíte z vlaku a můžete podniknout výlet lodí, během kterého uvidíte divoké tuleně.Nebo můžete jít na procházku do krásných lesů a poté si dát sklenku v hotelu Plockton .
Rovněž tato malebná vesnička stojí za prohlídku.
Po návratu do vlaku Vás čeká ochutnávka whisky ve Vyhlídkovém voze.
Večeře je formální. Po ní jste zváni do Vyhlídkového vozu na šálek kávy a dobrou zábavu.

Den 3: Ti, co si ráno přivstanou, se mohou vydat na krátký výlet, kde se jim naskytne nádherný pohled na hrad Eilean Donan Castle, jeden z nejkrásnějších hradů Skotska.
Vlak odjíždí z Kyle a je Vám servírována snídaně.
Cestou k Carrbridge je podáván oběd.
Pak vystoupíte z vlaku a navštívíte Glenlivet Distillery. Nebo můžete strávit odpoledne na hradě Ballindalloch Castle, jednom z nejromantičtějších hradů Skotska. Nebo si můžete zahrát golf na privátním golfovém hřišti v Ballindalloch.
V Boat of Garten nastoupíte do vlaku a bude Vám servírována večeře ve formálním stylu. Poté Vám náš průvodce bude vyprávět o historii Skotska a jeho hrdinech.

Den 4: Po snídani pojedete na výlet autobusem na panství Rothimurchus Estate, které se nachází v srdci Cairngorms National Park. Zde si můžete vybrat z mnoha aktivit včetně rybaření, střílení na hliněné holuby nebo prohlídku panstvím.
V Kingussie opět nastoupíte do vlaku, kde bude servírován oběd. Vaše cesta pokračuje na jih přes Blair Atholl a Pitlochry do Dunkeld.
V Blackford village vystoupíte a navštívíte Tullibardine Distillery. Vaše privátní VIP prohlídka mimo jiné zahrnuje i ochutnávku tří typů Tullibardine Highland Single Malts.
Pro ty, co neholdují whisky, se naskýtá příležitost k soukromé prohlídce hradu Glamis Castle a jeho nádherných zahrad. Glamis je sídlem hraběte z Strathmore a Kinghorne a zároveň byl místem, kde strávila své dětství Královna Matka.
V Perthu nastoupíte do vlaku. Cestou do Dundee Vás čeká neformální večeře.
V Dundee na nástupišti Vás svou hudbou a tancem pozvou do víru skotští tanečníci.

Den 5: Při odjezdu z Dundee je podávána snídaně. Pojedete přes most Tay Bridge do bývalého království Kingdom of Fife.
Vaše cesta končí v Edinburghu na nádraží Waverley Station, kde navštívíte místo společnosti The Scotch Malt Whisky Society.