Western

« Zpět na seznam všech tras

Popis cesty:

Den 1: Vlak v odpoledních hodinách vyjíždí z Edinburghu a míří na západ do Craigendoran, kde začíná část cesty West Highland Line. Cestujícím je mezitím servírován "Afternoon Tea". Cestou poprvé zahlédnete Loch Lomond. Uvidíte nádherné vodopády Glen Falloch. Vlak míří k severu k vesnici Spean Bridge, kde bude přes noc stát. Večeře je servírována v neformálním stylu. Pak Vás čeká zábava ve Vyhlidkovém voze.

Den 2: Vlak odjíždí směrem na západ , projíždí Fort William, pak jede podél Loch Eil a Lochailort a zatáčí k severu k nádhernému pobřeží a přijíždí do Arisaig.
Zde vystoupíte a vydáte se na procházku podél Morar Sands s překrásným výhledem na the Sound of Sleat až k ostrovu the Isle of Skye a jeho Cillin Mountains.
Poté opět nasednete do vlaku a cestou k Fort William je Vám servírován výborný oběd.
Ve Fort William opět vysednete z vlaku a navštívíte historický Glenfinnan, kde Vám náš průvodce bude vyprávět příhody skotských hrdinů. Bude Vám servírován "Afternoon Tea" na hradě Inverlochy Castle.
Zpět ve vlaku si můžete dopřát odpočinku před neformální večeří, zatímco cestujete k jihu k Argyll village of Bridge of Orchy.
Po večeři si můžete zajít do Vyhlídkového vozu, dát si drink a poslouchat hudbu.

Den 3: Dnešní destinací je kouzelný ostrov Isle of Bute, na který se dostanete lodí z Wemyss Bay. Ostrov je bohatý na geologii, historii a život v přirodě. Hosté si užijí fascinující návštěvu Mount Stuart, Victorian House, kde je uchována pravděpodobně nejkrásnější soukromá sbírka rodinných portrétu z celého Skotska.
Vrátíte se do Wemyss Bay, kde Vás ve vlaku čeká formální večeře.

Den 4: Během cesty zpět do Edinburghu je podávána snídaně.