Venkovská sídla a zahrady Skotska

« Zpět na seznam všech tras

Popis cesty:

Den 1: V brzkém odpoledni vlak vyjíždí z Edinburghu a míří k severu. V Montrose vystoupíte a navštívíte Brechin Castle Gardens, jedny z nejkrásnějších privátních zahrad ve Skotsku.

Den 2: Během snídaně vlak míří k severu k Inverness a Invergordon, kde vystoupíte a navštívíte Foulis Castle z 18. století. Tento zámek je sídlem rodiny Clan Munro. Paní Munro a její syn Hector Vás přivítají. Pak následuje prohlídka zámku a jeho zahrad.
Vrátíte se do vlaku k obědu a cestujete směrem ke Kyle of Lochalsh, přes Torridon Mountains, Achnashellach les a Loch Carron.
Vystoupíte v Plocktonu a navštívíte Attadale na západním pobřeží, nádherné sídlo, které se chlubí vodní zahradou, japonskou zahradu a dalšími poklady.
Noc strávíte v Kyle of Lochalsh. Je podávána vynikající večeře, po ní následuje zábava ve Vyhlídkovém voze.

Den 3: Ráno po snídani vystoupíte z vlaku a pojedete na mystický ostrov Isle of Skye, místo , kde se na obrovské ploše nachází panství Clan Donald Estate.
K obědu se vrátíte do vlaku, který jede směrem k Dingwall. Večer navštívíte zámek Ballindalloch Castle a jeho překrásné zahrady. Je to jeden z nejromantičtějších zámků ve Skotsku.
V Boat of Garten nastoupíte do vlaku.

Den 4: Pojedete na výlet autobusem na panství Rothimurchus Estate, které se nachází v srdci Cairngorms National Park. Zde si můžete vybrat z mnoha aktivit včetně rybaření, střílení na hliněné holuby nebo prohlídky panstvím.
V Kingussie nastoupíte do vlaku, jedete na jih k Dunkeld. Poblíž Forfar vystoupíte a navštívíte Ruthven House a Pitmuies Garden.
Ve vlaku v Dundee povečeříte už naposledy.

Den 5: Ráno odjezd z Dundee a návrat do Edinburghu.