Grand Tour of Great Britain

« Zpět na seznam všech tras

Popis cesty:

Den 1: Odpoledne vyjíždíte z Edinburghu, projíždíte Perth a cestou do Aviemore je servírován "Afternoon Tea". K večeřu přijede do klidné vesničky Boat of Garden na Vysočině Highland.
Po koktejlu následuje formální večeře.

Den 2: Pojedete na výlet autobusem na panství Rothimurchus Estate, které se nachází v srdci Cairngorms National Park. Zde si můžete vybrat z mnoha aktivit včetně rybaření, střílení na hliněné holuby nebo prohlídky panstvím.
Návrat do vlaku, kde se podává oběd. Pak navštívíte Culloden.
Pokračujete v cestě na východ do Keith, kde navštívíte destilerii Strathisla Destillery. Pak cesta pokračuje přes Speyside k Dundee, které se nachází na březích zálivu the Firth of Tay.

Den 3: Míříte na jih do Anglie kolem Lake District National Park. Pak Vás čeká prohlídka historického města Chester včetně welcome drink v katedrále.
Cestou do Walesu bude servírovaná neformální večeře. Po večeři následuje prohlídka zámku Gwydir Castle.

Den 4: Navštívíte město Caernarfon a jeho nádherný hrad. Také si užijete jízdu místním vlakem po historických úzkých kolejích.
Návrat zpět do Anglie.

Den 5: Vlak odjíždí na jih do lázeňského města Bath. Tam Vám průvodce ukáže římské lázně a provede Vás tímto městem, které je na seznamu Světového dědictví.
Pak jedete do Oxfordu , kde povečeříte v Belmond Le Manoir aux Quat´Saisons.
Večer vlak jede do Nene Valley, kde bude stát přes noc.

Den 6: Navštívíte Cambridge a její historickou Corpus Cristi college včetně knihovny Parker library. Můžete se také svézt na pramici po řece Cam.
Vlak přenocuje ve Scarborough.

Den 7: Vlak odjíždí do Yorku. Ranní kávu si dáte ve Fairfax House, což je nádherný georgiánský dům. Pak máte volno nebo se můžeté zúčastnit prohlídky města s průvodcem.
Nastoupíte do vlaku a jedete přes Northumberland do Alnmouth. Zde bude privátní prohlídka zámku Alnwick Castle následovaná exkluzivní večeří.
Návrat do vlaku.

Den 8: Ráno odjíždíte směrem do Skotska a do Edinburghu přijedete po snídani.