Grand North Western Journey

« Zpět na seznam všech tras

Popis cesty:

Den 1: Vlak v odpoledních hodinách vyjíždí z Edinburghu a míří na západ do Craigendoran, kde začíná část cesty West Highland Line. Cestujícím je mezitím servírován "Afternoon Tea". Cestou poprvé zahlédnete Loch Lomond. Uvidíte nádherné vodopády Glen Falloch.
Vlak míří k severu k vesnici Spean Bridge, kde bude přes noc stát. Večeře je servírována ve formálním stylu. Pak Vás čeká zábava ve Vyhlidkovém voze.

Den 2: Vlak odjíždí směrem na západ , projíždí Fort William, pak jede podél Loch Eil a Lochailort a zatáčí k severu k nádhernému pobřeží a přijíždí do Arisaig. Zde vystoupíte a vydáte se na procházku podél Morar Sands s překrásným výhledem na the Sound of Sleat až k ostrovu the Isle of Skye a jeho Cillin Mountains.
 Poté opět nasednete do vlaku a cestou k Fort William je Vám servírován výborný oběd. Ve Fort William opět vysednete z vlaku a navštívíte historický Glenfinnan, kde Vám náš průvodce bude vyprávět příhody skotských hrdinů. Bude Vám servírován "Afternoon Tea". Zpět ve vlaku si můžete dopřát odpočinku před neformální večeří, zatímco cestujete k jihu k Argyll village of Bridge of Orchy. Po večeři si můžete zajít do Vyhlídkového vozu, dát si drink a poslouchat hudbu.

Den 3: Dnešní destinací je kouzelný ostrov Isle of Bute, na který se dostanete lodí z Wemyss Bay. Ostrov je bohatý na geologii, historii a život v přirodě. Hosté si užijí fascinující návštěvu Mount Stuart, Victorian House, kde je uchována pravděpodobně nejkrásnější soukromá sbírka rodinných portrétu z celého Skotska. Vrátíte se do Wemyss Bay, kde Vás ve vlaku čeká formální večeře.

Den 4: Po časném odjezdu z Wemyss Bay si dopřejte snídani. Cesta pokračuje na východ směrem k Edinburghu , kde končí tato první část Grand North Western trasy.V Edinburghu se můžete zúčastnit prohlídky města s průvodcem, poté si dát lehký oběd a po obědě se vrátit do vlaku. Vydáte se k severu přes Firth of Forth. Pak pokračujete k Perthu. Je Vám servírován "Afternoon Tea", zatímco projíždíte Arbroath, Montrose a Aberdeen. Dojedete do města trhů Keith.Neformální večeře je Vám servírována ve vlaku.

Den 5: Ráno odjíždí vlak z Keith. Budete projíždět Inverness a pak zamíříte k Muir of Ord, kde vystoupíte. Čeká Vás návštěva destilerie Glen Ord s privátní prohlídkou a ochutnávkou.
Návrat do vlaku a podávání vynikajícího oběda. Vlak míří k Kyle of Lochalsh, tato trasa je považována za jednu z nejmalebnějších v Británii. Jedete kolem Loch Luichart a Torridon Mountains.
Vlak šplhá k vrcholku Luib , pak sjíždí k Strathcarron a jede kolem nádherného jezera Loch Carron.
Hosté vystoupí v Plocktonu, mohou jet na výlet lodí a uvidí divoké tuleně nebo mohou jít na procházku do krásných lesů. Poté si mohou dát sklenku v hotelu Plockton nebo si projít tuto krásnou vesničku.
Noc ve vlaku je v Kyle of Lochalsh. Večeře je formální. Po ní následuje zábava ve Vyhlídkovém voze s nádherným výhledem na Loch Alsh až k ostrovu the Isle of Skye.

Den 6: Po snídani vlak odjíždí zpět k Dingwall, kolem Beauly Firth a the Caledonian Canal, na sever od jezera Loch Ness a přijíždí do Inverness.
Pak pokračuje na jih k Carrbridge, kde hosté vystoupí a navštíví romantický hrad Ballindalloch Castle s jeho překrásnými zahradami.
Vlak přenocuje v Boat of Garden na soukromé trati Strathspey Railway.
Po formální večeři náš průvodce Skotskem vypráví hostům historky místních hrdinů a ukáže jim i některé autentické zbraně.

Den 7: Den začíná výletem na panství Rothiemurchus Estate, kde je čeká mnoho aktivit, jako rybaření, střílení na hliněné holuby, procházka s průvodcem nádhernou krajinou nebo jen posezení se sklenkou u ohně.
V Kingussie opět nastoupíte do vlaku, kde Vám bude servírován oběd a Vaše cesta pokračuje k jihu přes Blair Atholl a Pitlochry do Dunkeld. Zde vystoupíte a navštívíte hrad Glamis Castle.
V Perthu nastoupíte do vlaku. Čeká Vás formální večeře.

Den 8: Při odjezdu z Dundee je Vám servírována snídaně. Vlak jede přes most Tay Bridge do bývalého království Kingdom of Fife a pak do Edinbourgh, kde Vaše cesta končí.