Classic Journey

« Zpět na seznam všech tras

Popis cesty:

Den 1: Z Edinburghu cestujete k severu přes the Firth of Forth a nádherný most Forth Railway Bridge. Cestou je podáván Afternoo tea. Cesta vede přes Arboath, Montrose a Aberdeen a končí v Keith.
Večer Vás čeká neformální večeře a pak si můžete dát sklenku se svými spolucestujícími ve Vyhlídkovém voze.

Den 2: Při odjezdu z Keith je podávána snídaně. Vlak jede přes Inverness. Dopoledne navštívíte destilerii slavné whisky Glen Ord Distillery.
Na oběd se vrátíte do vlaku. Cesta směřuje ke Kyle of Lochalsh. Zde si můžete projít městečko Plockton, účastnit se výletu lodí za divokými lachtany nebo zajít na sklenku do hotelu Plockton.
Večeře ve vlaku je formální, po ní následuje zábava ve Vyhlídkovém voze.

Den 3: Po snídani můžete navštívit zámek Eilean Donan Castle. Poté vlak zamíří k severu do Inverness, pak k jihu do Carrbridge. Tam vystoupíte a navštívíte nádherný romantický zámek Ballindalloch Castle a jeho překrásné zahrady.
Noc strávíte v Boat of Garten na privátním nádraží Strathspey Railway. Po neformální večeři Vám náš průvodce bude vyprávět příběhy skotských hrdinů a ukáže Vám některé původní zbraně.

Den 4: Pojedete na výlet autobusem na panství Rothimurchus Estate, které se nachází v srdci Cairngorms National Park. Zde si můžete vybrat z mnoha aktivit včetně rybaření, střílení na hliněné holuby nebo prohlídky panstvím.
V Kingussie nasednete do vlaku , kde je podáván oběd a míříte na jih k Dunkeld, kde vystoupíte a navštívíte zámek Glamis Castle.
V Perthu nasednete opět do vlaku, kde je servírována formální večeře. Přenocujete v Dundee.

Den 5: Po snídani vlak odjíždí do Edinburghu, kde Vaše cesta končí.